Kedi Kumu Nedir?

Evinizde sizinle birlikte yaşayan sevimli dostunuz kediler için bazı kedi bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Kedi kumu da bu ürünler arasında ilk sıralarda yer alır. 1940’lı yıllarda ilk defa emici kil olarak kullanılmaya başlanan kedi kumu günümüzde kedi olan her evde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Kedi kumu sayesinde sevimli dostunuzun tuvalet ihtiyacını hijyenik ve güvenli bir şekilde giderir. Eğer ilk kez evde kedi bakacaksanız kedi kumu seçmek konusunda biraz zorlanabilirsiniz. Sektörün önde gelen markalarından biri olan Perfect bütçe dostu Super Premium evcil hayvan ürünleri üretir. Kedi kumu başta olmak üzere ödül mamaları, kuru ve yaş mama, aksesuar gibi evcil dostlarınız için pek çok ürün çeşidi sunar. Tüm ürünleri Avrupa Birliği Standartlarında üretilmesinin yanı sıra ithal markalara kıyasla bütçe dostu olması yönüyle de gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Perfect Lavanta Kokulu Kedi Kumu

Kedi Kumu Nasıl Temizlenir?

Kedi tuvaleti temizliği, doğru kedi kumu tercih edildiği taktirde aslında son derece pratiktir. Suyu emerek topak topak olan kedi kumlarını çok kolay bir şekilde temizlemeniz mümkün. Peki nasıl? İhtiyacınız olan tek şey küçük bir kedi kumu temizleme küreğidir. Böylece, topaklaşan kum parçalarını kedi kumu temizleme küreği yardımıyla kolayca temiz kumdan ayırabilirsiniz. Bu işlem esnasında dilerseniz eldiven giyebilirsiniz. Kumu temizledikten sonra kaptaki kum azalırsa biraz daha kum eklemeniz gerekir. Kedi kumu temizliğini bu şekilde düzenli olarak yapabilirsiniz. Kedi kumu temizleme makinesi de bir diğer temizleme yöntemidir. Otomatik kedi kumu temizleme özelliği sayesinde yoğun çalışan ve unutkan sahipler için oldukça kullanışlıdır. Kedi kumu ne zaman değiştirilir sorusuna karşılık haftada bir olmak üzere kum kabını tamamen boşaltın, güzelce yıkayıp kuruladıntan sonra temiz kum ile doldurabilirsiniz.

Kedi Kumu Nasıl Olmalıdır?

Eğer halihazırda kullandığınız kedi kumundan memnun değilseniz veya satın alırken nelere dikkat edeceğinizi bilmiyorsanız iyi bir kedi kumu için aşağıda belirtilen kriterlere dikkat edebilirsiniz:

  • Topaklanabilir olmalıdır: Topaklanan kedi kumunun temizliği de daha kolay olur.
  • Antibakteriyel olmalıdır: Zararlı bakterileri yok ederek uzun süre hijyen sağlar.
  • Sıvıyı iyi emmelidir: Bu özellik kedinizi rahatsız etmez ve etrafa kötü koku yayılmasını önler.
  • Doğal olmalıdır: Kimyasal maddeler barındırmayan kedi kumları son derece önemlidir. Çünkü sevimli dostunuzun bu kimyasalları vücuduna alırsa istenmeyen sonuçlar doğurabilir.
  • Kum Taneleri Orta kalınlıkta olmalıdır: İnce ve kalın taneli kumlar idrar ve kakanın topaklanmasını zorlaştırır ve minik dostunuzun sağlığı için önerilmez.
  • Kötü kokuyu hapsetmelidir: Sevimli dostunuz ve sizin rahatlığınız için oldukça önemli bir detaydır.

Perfect kedi kumu, Affordable Super Premium ürün segmentinde Türkiye’nin en iyi markalarından biri olarak öne çıkar. Minik dostunuzun sağlığı ve tuvalet alışkanlığı için son derece güvenlidir. İyi derecede topaklanma özelliği sayesinde temizliği son derece kolaydır. Tüm bunlara ek olarak bütçe dostu ekonomik avantajlarla sunulan bu kedi kumunu hem sevimli dostunuz rahatlıkla kullanabilir hem de siz kolayca temizyeleyebilirsiniz. Perfect ürün grupları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve ihtiyacınız olan kedi kumunu hemen şimdi satın almak için Perfect Kedi Kumlarını inceleyebilirsiniz.