Evcil köpek cinsleri için bir kulübe, dört duvar ve bir çatıdan çok daha fazlasıdır. Bir köpek kulübesi, köpeklerin kendilerini ait hissedebilecekleri rahat bir yuva, rahatlayabilecekleri kişisel bir alan ve harika bir seyahat aksesuarı olabilir. Ayrıca uysal köpek cinsleri için etkili ulaşım araçları olarak hizmet ederek araba ve uçak yolculuklarını daha güvenli hale getirirler. Ev köpekleri için bir köpek kulübesi seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz bazı noktalar vardır. Evde beslenecek en akıllı köpek yani sadık dostunuz için kulübenin rahat, etkili ve güvenli olması gerekir. Uygun boyutlar, köpeğinizin cinsine, boyuna ve köpek kulübesini dış mekanda mı yoksa içeride mi kullanacağınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir. En iyi ev köpeği kulübesinin boyutunu belirlemek için köpeğinizin ölçümlerine 4 inç ekleyebilirsiniz.

Dış Mekan Köpek Kulübesi Nasıl Olmalı?

Ev için uygun köpek cinsleri yetiştirme ya da barınma için kullanılabilecek bir dış mekan köpek kulübesi, iç mekan köpek kulübelerinden daha büyük olmalıdır. Bahçede ya da açık alanda köpek bakacağınız bu gibi durumlarda, köpek kulübesi uzun ve geniş olmalıdır. Daha büyük ırklar için ise normalden daha geniş olan kulübeleri tercih etmenizde fayda var. Böylece, köpeğinizi kulübenin her iki ucunda tek bir yer belirlemeye teşvik ederek konforlu kullanım imkanı sağlar ve kulübenin temizliğini de kolay bir hale getirir.

İç Mekan Köpek Kulübeleri Nasıl Olmalı?

Bakımı kolay köpekler için, ne çok küçük ne de çok büyük olmayan, hareket alanını kısıtlamayan, rahat bir kulübe seçmek ideal olandır. Öncelikle, köpeğinizi zeminden kulaklarının üstüne kadar ölçün. Köpeğinizin kuyruğunu ölçümünüze dahil etmek zorunda değilsiniz. Kulübenin yüksekliği evcil hayvanınızdan 3-4 inç daha uzun ve daha geniş olmalıdır. Çünkü, köpeğinizin kulübesindeyken tamamen ayağa kalkmak, kolayca dönmek ve uzanmak için alana sahip olması gerekir. Köpeğinizin büyüyeceğini de göz önünde bulundurarak daha uzun ömürlü kullanım için bölücüler kullanarak kulübesinin boyutunu her türlü evcil köpek ırkları için hızlı bir şekilde ayarlamanıza yardımcı olabilir.

Boyut Neden Önemlidir?

Bir köpek kulübesi seçerken, evde beslenebilecek büyük köpek cinsleri için boyut ve kalite son derece önemli iki faktördür. Kulübe çok küçük ise evcil hayvanınız rahatsız olur ve kulübesini görmezden gelebilir. Öte yandan kafes büyükse, köpeğinizin daha rahat hareket etmesine olanak sağlar. Perfect köpek kulübeleri, büyüyen köpeğinizi yavruluktan yetişkinliğe kadar barındırmak için oldukça ideal olup köpeğinizin yıllarca ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar. Perfect bütçe dostu Super-Premium evcil hayvan ürünleri segmentinde Türkiye’nin önde gelen markalarından biridir. Evde beslenecek en akıllı köpek cinsleri için 35’ten fazla ürün çeşidi sunar. Bütün ürünleri Avrupa Birliği Standartlarında üretilir. Perfect ürünleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve sakin köpek cinsleri için en uygun kulübeyi satın almak için hemen şimdi bilmamaperfect.com’u inceleyebilirsiniz.